Technik organizacji turystyki

Przystań Bydgoszcz

Salon wakacji

Salon wakacji mieści się przy ul. Gdańskiej 139 w Bydgoszczy. Specjalizuje się głównie w wycieczkach do Grecji. Biuro stawia sobie za cel pomoc w wyborze najlepszej oferty zarówno dla klienta indywidualnego, jak i firmy. Salon oferuje możliwość odbycia miesięcznej praktyki zawodowej, czego efektem jest dalsza możliwość współpracy.

Muzeum Wojsk Lądowych w Bydgoszczy

Muzeum prezentuje wojskowe dzieje Pomorza i Kujaw, poczynając od średniowiecza. Szczególną uwagę obiekt kładzie na dzieje II wojny światowej, przedstawiając eksponaty ze wszystkich pól bitewnych. Muzeum posiada również bogatą kolekcję ciężkiego sprzętu wojskowego. Placówka przygotowała także ofertę edukacyjną dla młodzieży szkolnej. Lekcje muzealne są przygotowane i prowadzone przez doświadczonych i zafascynowanych historią swojego regionu pracowników.

Bydgoskie Centrum Informacji

Bydgoskie Centrum Informacji jest kluczowym miejscem zarówno dla turystów z Polski, jak i zagranicy. To właśnie tutaj zwiedzający mają możliwość zapoznać się z wszelkimi atrakcjami miasta. Dzięki wykwalifikowanym i znających języki obce pracownikom turyści codziennie uzyskują wszelkie potrzebne informacje związane z historią Bydgoszczy, kulturą, sportem, regionalnymi specjałami, a także ciekawostkami dotyczącymi miasta.

Barka Lemara

Barka Lemara to pływający zabytek techniki i symbol niezwykle ważnej części historii miasta. Jest obiektem Miejskiego Centrum Kultury w Bydgoszczy. Z jednej strony stanowi historyczne dziedzictwo żeglugi śródlądowej, z drugiej zaś ważną strefę kultury w mieście. Na „Lemarze” doświadczyć można spotkań z teatrem, praktycznych lekcji, koncertów i dyskusji literackich.

Biuro Turystyki ACTIV

Biuro Turystyki ACTIV to jedno z najlepiej rozwijających się w województwie kujawsko-pomorskim przedsiębiorstw zajmujących się turystyką. Oferuje oprócz własnych imprez katalogowych także oferty pobytowe, wczasy i wycieczki zarówno autokarowe, jak i samolotowe wielu sprawdzonych touroperatorów. Placówka proponuje także imprezy turystyczne, pracę w USA, rozmaite kursy i szkolenia.

Biuro podróży Krystad

Krystad to rodzinne biuro podróży z wieloletnim doświadczeniem. Organizuje krajowe i zagraniczne imprezy turystyczne dla dzieci i młodzieży, takie jak wycieczki szkolne, kolonie, obozy, jak też oferuje atrakcyjne wyjazdy dla seniorów i dorosłych. Oferuje sprzedaż biletów autokarowych i lotniczych wielu znanych przewoźników. Biuro niezmiennie dba o doskonały standard wszystkich organizowanych wyjazdów. Doświadczony personel służy pomocą w różnego rodzaju sprawach – od doradzenia, co warto zwiedzić, aż po pomoc w sytuacji konieczności skorzystania z pomocy lekarskiej.

Glob Travel

Glob Travel to biuro podróży, które od 15 lat doradza udane wakacje. Proponuje tylko sprawdzonych i godnych zaufania kontrahentów. Standardy jakości w hotelach są regularnie kontrolowane przez wykwalifikowanych pracowników, aby zapewnić klientom pełny komfort. Biuro porównuje oferty wszystkich renomowanych polskich i niemieckich biur podróży. Organizuje liczne szkolenia, dzięki którym można poznać bazę hotelową oraz warunki turystyczne poszczególnych regionów.

Biuro Podróży CELTUR

Biuro Podróży CELTUR działa w Bydgoszczy od 2001 roku. Organizuje imprezy na zlecenie dla firm, uczelni i szkół zarówno w Polsce, jak i za granicą. Klient indywidualny ma zaoferowany szeroki wachlarz wycieczek i wczasów w ramach współpracy ze znanymi i sprawdzonymi touroperatorami. Tradycją biura jest organizacja wyjazdów narciarskich z doskonaleniem jazdy na nartach do Włoch, Francji, Austrii i Szwajcarii.

Muzeum Mydła i Historii Brudu

Muzeum Mydła i Historii Brudu w Bydgoszczy to prywatne muzeum prezentujące produkcję i używanie mydła. Przedsmakiem zwiedzania są warsztaty mydlane, podczas których każdy może zaprojektować i wykonać swoje własne, glicerynowe mydło, które zabierze ze sobą na pamiątkę. Muzeum uhonorowano certyfikatem Polskiej Organizacji Turystycznej "Najlepszy Produkt Turystyczny 2017". Wizyta w muzeum to gwarantowana świetna zabawa na warsztatach mydlanych i ciekawe zwiedzanie z przewodnikiem.