Dodatkowe kwalifikacje i umiejętności

Warsztaty kursy i szkolenia dające dodatkowe kwalifikacje i umiejętności
prowadzone dla uczniów Technikum Menedżerskiego
w roku szkolnym 2017/18

Kurs kierowcy - operatora wózków jezdniowych

Pozwala uzyskać uprawnienia do kierowania wózkami jezdniowymi z napędem silnikowym oraz uprawnienia do wymiany butli gazowych w wózkach zasilanych gazem. Uczeń po szkoleniu obsługuje oraz utrzymuje w należytym stanie technicznym wózki widłowe, posługując się nimi przy załadunku, przewozie i rozładunku różnych surowców, półfabrykantów i towarów.

Kurs „Linux dla wszystkich”

Przeznaczony dla osób zarówno rozpoczynających przygodę z linuxem, jak i tych , którzy mają pojęcie o systemie operacyjnym. W programie: instalacja systemu z danymi partycjami, administrowanie użytkownikami oraz grupami, zarządzanie plikami i katalogami, nadawanie praw dostępu, dowiązania do plików, zarządzanie systemem oraz procesami, strumienie i potoki systemu, przekierowanie strumieniami danych, programy narzędziowe, praca w systemie w środowisku graficznym oraz terminalowym.

Kurs Excel

Obsługa arkusza kalkulacyjnego, który jest powszechnie stosowany we wszystkich zawodach. Uczestnicy szkolenia zapoznają się z podstawowymi narzędziami programu MS Excel, nauczą się wprowadzać, edytować i analizować dane, przedstawiać je w atrakcyjny sposób, tworzyć wykresy i podsumowania oraz przygotowywać dokumenty do wydruku.

Kurs Wychowawcy Kolonijnego

Przeznaczony dla uczniów którzy ukończyli 18 lat. W programie: organizacja wypoczynku dzieci i młodzieży, organizacja zajęć w placówce wypoczynku, planowanie pracy wychowawczo-opiekuńczej, obowiązki wychowawcy grupy, wychowanie fizyczne i sport w placówce wypoczynku, turystyka i krajoznawstwo, zajęcia kulturalno-oświatowe, zajęcia praktyczno-techniczne, bezpieczeństwo życia i zdrowia uczestników placówek wypoczynku. Kurs obsługi kasy fiskalnej – ukończenie kursu pozwala obsługiwać kasy fiskalne w sklepach i marketach.

Kurs Animatora Czasu Wolnego

Najlepsza okazja na zdobycie nowych kwalifikacji. Uczestnicy mogą organizować czas wolny dla dzieci i młodzieży. Program obejmuje naukę tańców animacyjnych, gier, zabaw, występów scenicznych oraz prezentację pracy animatora.

Kurs pilota wycieczek i przewodnika turystycznego

Przeznaczony dla uczniów, którzy ukończyli 18 lat. W programie: podstawy pracy pilota i przewodnika turystycznego, praca z grupą, pilotowanie wycieczek w Polsce i Europie, umiejętności psychospołeczne pilota i przewodnika.

Kurs Baristyczny

Kurs przygotowywania kawy: techniki pracy baristy, teoretyczne informacje o kawie, praktyczne przygotowanie espresso, techniki spieniania mleka oraz wykończenia napojów na bazie kawy w warunkach domowych.

Kurs carvingu

Szkolenie na poziomie podstawowym to początek drogi na szlaku rzeźbienia w warzywach i owocach: rzeźbienie prostych form i wzorów kwiatowych z warzyw, motywy tajskie na melonie, róża na arbuzie. Uczniowie otrzymują komplet dłutek do carvingu.

Kurs Barmański

Przeznaczony tylko dla uczniów, którzy ukończyli 18 lat. Jego celem jest przygotowanie do samodzielnej, profesjonalnej pracy w barze, a także przyswojenie podstaw technicznych sztuki barmańskiej.

Kurs wypieku ciast

Obejmuje warsztaty cukiernicze, sporządzanie różnych rodzajów ciast i wyrobów cukierniczych.

Kurs Inseminacji

Przeznaczony wyłącznie dla kierunku weterynaria. Składa się z dwóch części: teoretycznej dotyczącej anatomii i fizjologii układu rozrodczego bydła, technik i zasad inseminacji i praktycznej prowadzonej przez wykwalifikowaną i doświadczoną kadrę Mazowieckiego Centrum Hodowli i Rozrodu Zwierząt w Ciechanowie.

Kurs Profesjonalnej Pielęgnacji Psów

Obejmuje: podstawy pielęgnacji psów i kotów, depilację uszu, oczyszczanie uszu, kąpiel i czesanie psów poszczególnych ras, obcinanie pazurów, sprzęt do pielęgnacji psów i kotów.

Kurs korekcji racic

Prowadzony jest we współpracy z Rolniczym Zakładem Doświadczalnym UTP w Minikowie i obejmuje pielęgnację racic w teorii i praktyce. Kończy się egzaminem praktycznym oraz otrzymaniem odpowiedniego certyfikatu.